Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

LED – nowa jakość światła

LED – nowa jakość światła

Fot. http://iprojektowaniewnetrz.pl

Do niedawna cieszyły oko głównie w klubach, pubach, dyskotekach i jako elementy scenografii. Z czasem zaczęły „zadomawiać się” pod dachami mieszkań. Dlaczego? Bo diody LED są funkcjonalne, trwałe, energooszczędne i, co niemniej ważne, dekoracyjne. Dzisiejszy design szybko je sobie ukochał.

A w ogóle co kryje się pod tą kosmicznie brzmiącą nazwą?

LED to nic innego, jak skrót od angielskiego sformułowania: Light Emitting Diode , co oznacza po prostu „diody emitujące światło”. Bo LED to rodzaj lamp, których działanie opiera się właśnie na diodach. Z tej przyczyny to nowatorskie oświetlenie jest wprost stworzone dla osób dbających o środowisko, własną kieszeń i nastrój w swoim domu. Lampy LED zaspokajają wszystkie trzy oczekiwania. A może nawet więcej...

Żarówka na lataCzy wiecie, że żarówki LED potrafią świecić do 50 tysięcy godzin?! To aż 12 lat! Jedna taka żarówka ma żywotność 30 żarowych lub 6 kompaktowych. Diody te wytwarzają czystą barwę światła i emitują je w znacznie wyższym procencie. Jaki z tego wniosek? LED to niezwykle wydajne oświetlenie, a tym samym szalenie energooszczędne. A oszczędność energii idzie w parze z ekologią. Zwłaszcza, że w odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, diody generują bardzo mało niepożądanego ciepła. LED są po prostu EKO – ekologiczne i ekonomiczne!

Do wyboru, do koloruByć może większości z nas lampy LED kojarzą się wyłącznie z oświetleniem ogrodowym. I słusznie. Też genialny wynalazek, bo ładowany energią słoneczną. Czas jednak by odkryć LED dla domu. Obecnie w sklepach z oświetleniem mamy do wyboru kilka rozwiązań z zakresu montowania w mieszkaniu diodowych źródeł światła. Możemy zdecydować się na listwy z diodami, taśmy, albo całe moduły połączonych diodek. I oczywiście możemy sięgnąć po lampy oraz reflektory.

Absolutną zaletą oświetlenia diod LED jest możliwość regulowania temperatury światła. A jak wiadomo – od rodzaju światła zależy nasze ogólne samopoczucie. LED pozwalają nam nim sterować. Poza tym, są do wyboru do koloru. LED dają olbrzymie możliwości w zakresie barw naświetlenia. Która tradycyjna żarówka na to pozwoli?

Światło w taśmieTo najprostszy i najtańszy rodzaj diod LED. A mimo to daje olbrzymie pole do popisu. Jest bardzo dekoracyjny. Taśma LED Dostępna jest w rolkach. Prosty montaż (na taśmę klejącą), jej wysoka elastyczność i wydajność pozwalają na samodzielne zamocowanie jej z takim przeznaczeniem jak: do podświetlenia stopni schodów (dla bezpieczeństwa domowników), mebli (w przypadku zabudowy kuchennej, podklejone od spodu górnych szafek doskonale podświetlą blat roboczy), luster czy detali architektonicznych wnętrza.

zdjecie
Fot. http://iprojektowaniewnetrz.pl


Istnieje również w wersji wodoszczelnej – w sam raz do łazienki albo na zewnątrz domu, np. na taras. Do działania wymaga tylko zasilacza. To stworzone dekoracyjne oświetlenie dla osób ceniących nowoczesne, nietypowe rozwiązania, z duchem czasu.

Koszt oświetlenia LED:
Cena żarówek LED zaczyna się od ok. 10 zł.
Reflektory wewnętrzne i naświetlacze zewnętrzne kupimy już za ok. 130 zł.
Taśmy LED (rolka 5-metrowa) kosztują od od ok. 60 zł.
Data publikacji: 13.07.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Zobacz również