Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Lampki nocne są pomocne

Lampki nocne są pomocne

Fot. http://www.arka-meble.pl

Oświetlenie w naszej sypialni ma spełniać kilka istotnych zadań. Powinno nas wyciszyć po ciężkim dniu i stworzyć sprzyjające warunki do snu, odpoczynku, lub czytania w łóżku. Z zadaniami tymi poradzą sobie lampki nocne oraz specjalne kinkiety. Poniżej kilka porad na temat wyboru oświetlenia.

Noc. Śpimy. Nagle coś nas wybudza. Co robimy? Zapalamy światło. Albo przed zapadnięciem w zasłużony sen chcemy jeszcze trochę poczytać leżąc w łóżku. Co robimy? Zapalamy światło. A jak chcemy stworzyć przytulny, relaksujący nastrój? Zapalamy światło! A gdzie ono powinno się znajdować? Oczywiście przy łóżku, pod ręką. Lampki nocne i kinkiety grają główną rolę jeśli chodzi o oświetlenie w sypialni po zmroku. Zaś za dnia powinny cieszyć oko i zdobić jej wnętrze. Dziś o to nie trudno, bo pomysłów na funkcjonalne oświetlenie nocne nie brakuje.

Do paryDo czytania w łóżku najczęściej używamy lampki, którą stawiamy na szafce lub na stoliku nocnym. Dekoratorzy i projektanci wystroju wnętrz radzą, aby umieszczać je po obu stronach łóżka (oczywiście o ile stoi na środku pokoju), nawet jeśli nasza sypialnia jest typowym pomieszczeniem singla. Symetryczne rozmieszczenie oświetlenia wzmacnia poczucie harmonii, panującej we wnętrzu. Dzięki temu zyskujemy również dodatkowe źródło światła, z którego zawsze możemy skorzystać w momencie, kiedy jedna nocna lampka nie rozjaśnia pokoju tak, jakbyśmy tego potrzebowali.

Jeżeli sypialnia przeznaczona jest dla dwóch osób, może się zdarzyć, że włączona jedna lampka z boku łóżka zakłóca spokój drugiej osobie, pragnącej spać. Z tego powodu, światło lampek nocnych nie powinno być zbyt jasne, a z drugiej strony muszą stwarzać komfort swobodnego czytania. Najlepiej dla naszych oczu będzie, gdy krawędź abażuru czy klosza lampy umiejscowimy na wysokości 50 cm od poziomu łóżka.

zdjecie
Fot. http://www.arka-meble.pl


Wiszące, stojące, leżąceLampki stojące na szafkach nocnych to klasyka klasyki. Do wyboru, do koloru. Mają przeróżne kształty, wykonane są z różnych materiałów. Pasują do sypialni w każdym wydaniu. Mogą mieć tradycyjny abażur umieszczony na pionowej podstawie. To rozwiązanie w sam raz do romantycznego wnętrza w sielsko-anielskim stylu, w solidnym kolonialnym wydaniu albo do stylizowanego na paryski buduar.

Natomiast w wersji nowoczesnej, do ultranowoczesnego wnętrza – perfekcyjne będą futurystyczne modele, w geometrycznym kształcie, np. sprawiające wrażenie, że nie stoją, a leżą na szafce. Do łóżek z tapicerowanym wezgłowiem lub pokrytym skórą idealnie dopasują się wiszące lampiony po obu stronach. Oryginalne, fantazyjne łóżko idealnie zgra się ze stojącymi lampami podłogowymi. Dobrze jeśli ustawimy je w pewnej odległości od łóżka.

Dodatkowym atutem lamp podłogowych jest możliwość przestawiania ich i żonglowania światłem w sypialni, w zależności od naszych potrzeb. Prosty, elegancki model łóżka „pokocha” kinkiety, po obu stronach nad wezgłowiem. Ich prosty, klasyczny kształt podkreśli w sypialni jej elegancki wystrój.
Data publikacji: 13.07.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Zobacz również